Order in the next 00:00:00
for Same Day Dispatch
Intergal Classic Globe 671830 (GLS) Omni-Lamp 7W (60W) 2700K 806lm B22 Dimmable 300 deg Beam Angle
ILGLSB22DC055
Free Delivery on orders over £150
| SKU | ILGLSB22DC055 |
|---|---|
| Brand | Integral |
| Colour Temperature | Extra Warm White / 2700K |
| Lumen Output | 806 |
| Beam Angle | 300D |
| Product Shape | GLS A60 / A67 |
| Product Cap Base | BC / B22 |
| Lamp Life | 15,000 hours |
| Dimmable | Yes |
| Wattage | 7W |
| Equivalent Wattage | 60W |
| Voltage | 240v / Mains Voltage |
| EAN Code | 5055788222460 |
Out of stock
Product Description
Intergal Classic Globe 671830 (GLS) Omni-Lamp 7W (60W) 2700K 806lm B22 Dimmable 300 deg Beam Angle
Intergal Classic Globe 671830 (GLS) Omni-Lamp 7W (60W) 2700K 806lm B22 Dimmable 300 deg Beam Angle
| SKU | ILGLSB22DC055 |
|---|---|
| Brand | Integral |
| Colour Temperature | Extra Warm White / 2700K |
| Lumen Output | 806 |
| Beam Angle | 300D |
| Product Shape | GLS A60 / A67 |
| Product Cap Base | BC / B22 |
| Lamp Life | 15,000 hours |
| Dimmable | Yes |
| Wattage | 7W |
| Equivalent Wattage | 60W |
| Voltage | 240v / Mains Voltage |
| EAN Code | 5055788222460 |
Write Your Own Review